Depilacja bikini u kosmetyczki bez tajemnic

depilacja kosmetyczka Łańcut salon kosmetyczny

Wakacje to czas spędzany na plaży, w strojach kąpielowych, które śmiało odsłaniają nasze ciała. Zwykle, ze względów estetycznych, decydujemy się na usuwanie włosków skóry nóg, ale również tzw. okolic bikini.

Depilacja w domu

Część pań decyduje się na wykonywanie depilacji bikini samodzielnie, w czym pomocne jest mnóstwo preparatów obecnych na rynku. Najszybszą i bezbolesną metodą jest zgolenie włosków maszynką, nie mniej taka metoda zapewnia gładkość skóry przez bardzo krótki czas i często wiąże się z równie szybkim i częstym wystąpieniem stanów zapalnych (czerwonej wysypki i krostek). Bezbolesną metodą są też kremy do depilacji, jednak te są pełne agresywnych substancji chemicznych, przez co często wywołują podrażnienia, a wręcz reakcje alergiczne skóry. Efekt kremu do depilacji utrzymuje się około tygodnia, więc skórę regularnie naraża się na działanie “chemii”, co zdecydowanie nie służy skórze i zdrowiu.
Znacznie lepsze rezultaty -gładkość do kilku tygodni i słabsze włoski w przyszłości uzyskuje się przez depilację woskiem lub pastą cukrową – jednak ze względu na pewną trudność w wykonaniu takiej depilacji, najlepiej zgłosić się z nią do kosmetyczki. Wykonana na początku sezonu bikini (minimum na kilka dni przed urlopem), da Ci komfort na długo.

Depilacja u kosmetyczki

Odpowiednia depilacja bikini potrafi przywrócić poczucie kobiecości i pewności siebie. Chociaż równie często spotykamy się z naturalnym, ale i zupełnie niepotrzebnym onieśmieleniem, związanym z nieznajomością przebiegu takiego zabiegu, nagością i wyborem głębokości depilacji.

Typy depilacji

Niezależnie od wybranej metody, możemy mówić o 3 typach depilacji bikini:

depilacja francuska – najpłytsza, polega na usunięciu włosków z okolic boków wzgórka łonowego i pachwin.
depilacja brazylijska – głębsza niż francuska. Przy tego typu depilacji włoski z wzgórka łonowego usuwane są do kształtu wąskiego paseczka (lub innego kształtu wskazanego przez klientkę), usuwane są również włoski z pachwin, okolic warg sromowych, okolic pośladków i między nimi wedle życzeń klientki.
depilacja hollywoodzka – polega na całkowitym usunięciu włosków z okolic wzgórka łonowego, pachwin, warg sromowych i okolic pośladków.

Depilacja w salonie kosmetycznym krok po kroku

Jeśli jest to Twoja pierwsza depilacja, nie zapomnij poinformować o tym kosmetyczki. Dzięki temu dokładnie wyjaśni Ci procedurę zabiegu, a Ty poczujesz się pewniej. Depilację wykonuje przecież kobieta, więc potrafi zrozumieć Twoje skrępowanie oraz wrażliwość na ból. Jakkolwiek tę wrażliwość wyrażasz

Pamiętaj, by włoski do zabiegu miały długość 0,5 – 1 cm. Zbyt krótkie nie zostaną usunięte, natomiast zbyt długie znacznie wzmagają doznania bólowe. Także pierwsza depilacja zwykle jest bardziej bolesna niż kolejne, zwłaszcza jeśli wcześniej goliłaś te partie ciała, przez co włoski się usztywniły. Z kolejną wizytą w salonie włoski będą słabsze, a więc zabieg mniej bolesny. Dla wrażliwszych zalecamy pastę cukrową zamiast wosku.

Wieczór przed depilacją warto wykonać peeling skóry – pomoże to w skutecznym zabiegu. Pamiętaj także o higienie osobistej bezpośrednio przed zabiegiem.

Kosmetyczka poprosi Cię o założenie jednorazowej bielizny, którą będzie jedynie uchylać w przypadku głębszych depilacji. Nie ma tu takiego doświadczenia nagości jak u ginekologa. Całość zabiegu wykonywana jest na leżąco. Przy usuwaniu włosków między pośladkami możesz zostać poproszona o zmianę pozycji umożliwiającą depilację.

Moment nakładania pasty/wosku jest bezbolesny, natomiast momentem bólowym jest moment zrywania. Ważnym czynnikiem regulującym odczuwanie bólu jest Twój stres, więc szukaj takiego gabinetu, w którym czujesz się komfortowo i możesz się zrelaksować. Po usunięciu włosków kosmetyczka usuwa resztki preparatu i dezynfekuje skórę.

W dniu zabiegu i bezpośrednio po nim noś delikatną, najlepiej bawełnianą bieliznę, postaw na luźne fasony, najlepiej spódnice. Unikaj wystawiania na słońce i kontaktu z wodą w zbiornikach wodnych (ze względu na zanieczyszczenia i/lub drażniący chlor). Skóra może być podrażniona jeszcze dzień-dwa po zabiegu.

P.S. Zwykle przed miesiączką nasza wrażliwość na ból się podnosi, stąd nie jest do dobry czas na wykonywanie depilacji. Zadbaj też o własne dobre samopoczucie. To znacznie poprawia komfort w trakcie zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *