Czas na kwas!

Słowo kwas brzmi niepokojąco?

Budzi skojarzenia łuszczącej się, podrażnionej skóry?

Pamiętam, kiedy wiele lat temu w mojej pierwszej pracy koleżanka wykonała mi zabieg z kwasami.

Bezpośrednio po zabiegu moja skóra była mocno czerwona, a po kilku dniach przypominałam węża, który przechodzi wylinkę.

Znajome panie w sklepie pytały- „a co się pani stało?”, ponieważ złuszczający się naskórek nieestetycznie odstawał.

 

Tak było kiedyś.

Wiele lat temu kwasy stosowane w kosmetyce do poprawy stanu skóry powodowały jej podrażnienie i znaczne łuszczenie.

Dzisiejsze preparaty do eksfoliacji (złuszczania) naskórka czyli popularne kwasy  nie powodują podrażnień i są bardzo bezpieczne w stosowaniu.

 

Wiele osób pyta: ” Czy skóra po zabiegu będzie czerwona?Czy moja skóra będzie schodzić płatami? Czy będę mogła chodzić do pracy?

 

No właśnie.Czego się właściwie spodziewać po peelingu kwasami?

Zacznijmy od tego.że rodzajów kwasów jest bardzo wiele, a każdy z nich ma inne właściwości lecznicze.

 

Kwas glikolowy- to jeden z najbardziej znanych alfa- hydroksykwasów, pozyskiwany jest z trzciny cukrowej.Pobudza procesy regeneracyjne w skórze, polecany dla skóry dojrzałej.

Kwas mlekowy- pozyskiwany z kwaśnego mleka, jogurtu, maślanki.Posiada właściwości nawilżające, rozjaśniające.Korzystnie działa na skórę suchą , odwodnioną.

Kwas migdałowy- pozyskuje się go z gorzkich migdałów.Posiada właściwości antybakteryjne, odblokowuje pory skóry, wyrównuje jej koloryt.Świetny dla skór z problemem przetłuszczania .

Kwas azelainowy oraz laktobionowy- niezwykle delikatne  nawet dla najbardziej  wrażliwej i naczynkowej skóry.Dla cer z trądzikiem pospolitym, różowatym, z tendencją do rumienia i pękających naczynek, również dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Kwasy salicylowy i pirogronowy świetnie radzą sobie z trądzikiem młodzieńczym, wieku dojrzałego, krostkami, zaskórnikami, przetłuszczaniem cery. Mają działanie oczyszczające pory i ujścia mieszków włosowych.

Kwas ferulowy- świetny antyoksydant spowalniający procesy starzenia skóry. Rozjaśnia przebarwienia, silnie rozświetla i nawilża skórę.Posiada dużo silniejsze działanie antyoksydacyjne niż wit.C. Działa wyciszająco na stany zapalne skóry. Jest jednym z najbardziej bezpiecznych peelingów.

 

Jak widać kwas kwasowi nierówny. Niezwykle istotny jest precyzyjny dobór rodzaju peelingu kwasowego do rodzaju cery, jej aktualnych potrzeb i problemów.

Aby zabiegi były efektywne i bezpieczne u każdej klientki wykonuję komputerową analizę skóry (w cenie zabiegu). Dzięki temu dokładnie wiem jaki preparat zadziała najskuteczniej. Ogromnie ważna jest też pielęgnacja domowa- to 50% sukcesu.

 

Efekty:

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być bardzo lekko zaróżowiona, ale absolutnie nie jest to słynna „czerwoność”, której niektórzy się obawiają.

Zupełnie swobodnie można wyjść z gabinetu i udać się na zakupy.

Skóra po peelingu jest  gładka, napięta, rozświetlona, pory są zwężone ,wypryski przysuszone. Struktura skóry staje się zwarta i jednolita.Po serii zabiegów następuje wyraźne rozjaśnienie przebarwień.U osób ze skórą tłustą, następuje zmniejszenie przetłuszczania, znacznie zmniejsza się ilość wyprysków trądzikowych, a nowe nie pojawiają się.

3 dni po zabiegu może  następić bardzo delikatne, drobnopyłkowe  łuszczenie naskórka, jest to jednak praktycznie niewidoczne i łatwo można je ukryć makijażem. U niektórych osób złuszczanie wogóle nie występuje, i nie znaczy to, że zabieg nie zadziałał,  każda cera reaguje inaczej, to zupełnie normalne.

 

Dla kogo peeling kwasami jest dobrym rozwiązaniem?

  • skóra tłusta, trądzikowa
  • dla osób u których leczenie dermatologiczne nie przynosi efektu
  • blizny i przebarwienia po trądziku
  • rozszerzone pory skóry
  • plamy pigmentacyjne, przebarwienia
  • skóra dojrzała z utratą elastycznosci

 

Pielęgnacja pozabiegowa:

Aby efekty zabiegów były maksymalne konieczne jest stosowanie  codziennie na noc odpowiednio dobranego preparatu z mniejszą zawartością kwasów, natomiast na dzień stosuje się krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Czas : 60 min.
Cena :120-160 zł (w zależności od rodzaju kwasu i ilości produktów użytych podczas zabiegu)