Q&A – mezoterapia mikroigłowa

1.Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg polega na wykonywaniu dużej ilości mikronakłuć na powierzchni skóry twarzy, szyi, dekoltu. Mikronakłucia wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia tzw. dermapena.

2. Po co nakłuwa się skórę?

Celowo wykonujemy na skórze szereg mikrouszkodzeń, aby zmobilizować ją do intensywnej produkcji nowych, świeżych komórek w efekcie czego skóra ulega totalnej przebudowie i odmłodzeniu. W momencie gdy ciało ulega zranieniu, w miejscu rany rozpoczyna się prawdziwe szaleństwo! Komórki krwi i skóry starają się jak najszybciej zamknąć miejsce zranienia i namnażają się tworząc nowe, świeże, zdrowe komórki. W momencie utworzenia mikroranki organizm dostaje sygnał- trzeba działać! Kolagen i elastyna  produkowane są w zwiększonych ilościach, a fibryna w krwi sprawia ,że ranki szybko się zasklepiają.

3. Czy zabieg jest bolesny?

Jak to mówią- ból jest kwestią przyzwyczajenia. A tak poważnie: w miejscach gdzie tkanki tłuszczowej jest więcej ( np.policzki, broda) nie odczuwamy żadnego bólu. Na czole, i w okolicach oczu i ust gdzie skóra jest cieńsza klientki czują dyskomfort , ale nijak on się ma do bólu odczuwanego np. przy mezoterapii igłowej kiedy pod skórę wstrzykuje się określone substancje.

4.Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od igłowej?

Podczas mezoterapii mikroigłowej wykonujemy szereg mikronakłuć na powierzchni skóry za pomocą specjalnego urządzenia zwanego dermapenem. W urządzeniu tym umieszcza się jednorazowe końcówki z bardzo cienkimi,krótkimi igiełkami.Kosmetyczka reguluje głębokość mikronakłuć od 0,25 mm w okolicy oczu do 1-1,5 mm w okolicy np.głębokich zmarszczek, bruzd, które wymagają bardziej intensywnej stymulacji.

Natomiast mezoterapia igłowa to zabieg , w którym lekarz za pomocą igły i strzykawki wprowadza pod skórę substancje odżywcze, witaminy w celu odżywienia, nawilżenia skóry. Z własnego doświadczenia i z rozmów z klientkami ten zabieg mogę określić jako bardzo bolesny, chwilami wręcz trudny do zniesienia.

5.Czy po zabiegu moja skóra będzie czerwona?

To bardzo częsta obawa.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona,  odczuwamy na niej ciepło, mrowienie, delikatne pieczenie.

Zawsze przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy dokładny wywiad na temat stanu zdrowia,stosowanych leków, maści itp, aby wyeliminować przeciwskazania do zabiegu.

Zabiegowi mogą poddać się osoby zdrowe.

Z mojego doświadczenia wynika, że nazajutrz można spokojnie pójść do pracy nie strasząc przy tym otoczenia.

6.Czy będę mogła stosować makijaż po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu absolutnie nie, ale następnego dnia jak najbardziej.

7.Czy w trakcie kuracji mogę stosować dotychczas używane kremy?

Pielęgnacja pozabiegowa ma ogromne znaczenie. Nie należy używać kosmetyków przypadkowych, które mogą mieć nieodpowiedni skład. Skóra przebudowuje się przez wiele dni po zabiegu stąd ważne jest aby aplikować preparaty, które wspomogą ten proces, a nie go zaburzą.

Każda klientka po zabiegu otrzymuje próbki preparatów do nałożenia w dniu zabiegu, przed snem.

Zastosowanie sprawdzonych preparatów z wysokim stężeniem substancji aktywnych zapewni o wiele większą skuteczność terapii. Musimy pamiętać, że skóra po zabiegu mezoterapii mikroigłowej  chłonie wszystko co nałożymy o wiele bardziej, dlatego istotne jest by były to sprawdzone preparaty.

8.Czy podczas zabiegu mikronakłuwania wprowadza się jakieś preparaty?

Tak, wprowadza się np. preparaty imitujące osocze bogatopłytkowe,  preparaty z kwasem hialuronowym drobnocząsteczkowym, peptydami,  czynnikami wzrostu.

Są to specyficzne produkty o wysokiej bioaktywności dermatologicznej posiadające działanie bio-stymulujące i regenerujące. Każdy specyfik zamknięty jest w jednorazowej sterylnej ampułce.

9.Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak. Do mikronakłuwania skóry używamy wyłącznie jednorazowych kartridży z igiełkami.Po każdym zabiegu taki kartridż ląduje w specjalnym pojemniku na odpady i zostaje poddany utylizacji.

Każda klientka zawsze otrzymuje nowy, sterylnie zapakowany kartridż, aby zabieg był stuprocentowo bezpieczny. Bezpośrednio po zabiegu stosowana jest maska przeciwzapalna, silnie kojąca w celu nawilżenia skóry i wyciszenia podrażnień.

10.Ile zabiegów należy wykonać aby był efekt?

Moje klientki mówią, że efekty widzą już następnego dnia po zabiegu.Skóra jest pięknie napięta, wygładzona,zmarszczki spłycone, taki efekt photoshopa. Aby w skórze nastąpiła trwała przebudowa należy wykonać serię 5-6 zabiegów. Po skończonej serii  zalecamy zabieg przypominający za 3 miesiące.

11.Jaki jest koszt jednego zabiegu?

Cena 1 zabiegu wynosi 250 zł. W przypadku gdy zabieg poprzedzony jest eksfoljacją naskórka (kwas migdałowy lub ferulowy) cena wynosi 300 zł/zabieg.Każdy zabieg obejmuje twarz i szyję.