Callux- stopy gładkie jak u niemowlaka

 

 

Kilka dni temu  w sklepie z obuwiem przeżyłam stresujące chwile.

Zrozumie to każda kobieta, która zobaczy obłędnej urody sandałki , i natychmiast musi je przymierzyć. Kiedy znalazłam już swój rozmiar i wygodnie się usadowiłam na pufie, nagle po plecach spłynęła mi strużka potu.

Taaak, droga pani, nie chciało ci się  poświęcić godziny czasu na swoje własne stopy, to teraz……wstyd. Jak by tu po kryjomu zmierzyć te szpilki? W jednej chwili byłam przekonana, że panie sprzedawczynie z odległości 5 metrów  namierzają moje stopy nieskażone lakierem i oceniają, oceniają….

No cóż, szpilek nie kupiłam, ale za to wkrótce nadarzyła się okazja, żeby zadbać o wygląd stóp.

Tą okazją było szkolenie z pedicure kwasowego- Callux, na którym moje stopy  były poddane temu zabiegowi. Jako częsty bywalec różnych szkoleń z branży beauty, sceptycznie  i bez ekscytacji podeszłam do tej metody. Pomyślałam, że pedicure jak pedicure, cóż nowego można tu wymyślić.

Jednak byłam bardzo miło zaskoczona efektem niezwykłej wręcz gładkości stóp po zabiegu, i uczuciem meeeega nawilżenia. Efekt  ten utrzymuje się już miesiąc, i jest o niebo lepszy niż klasyczne wygładzanie stóp za pomocą frezarki. W czym tkwi sekret?

W kwasach. Kwasy działają  w głębi naskórka. Dzięki temu uzyskujemy  większe nawilżenie głębszych warstw skóry, co jest niemożliwe do osiągnięcia przy standardowym pedicure, gdzie warstwy naskórka usuwa się  za pomocą frezarki, stopniowo je scierając. Co prawda po starciu naskórka frezarką peelingujemy stopy, ale  efekt jest nieporównywalny.

Dużą zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo. Kwasy aplikowane są miejscowo, jedynie na zrogowacenia.Brak tu ostrych narzędzi, a tym samym niemożlliwe jest skaleczenie.

 

UWAGA! Ten zabieg  to nie są tzw.skarpetki złuszczające, po których naskórek schodzi przez wiele dni w bardzo nieestetyczny sposób.

 

Przebieg zabiegu:

 

-dezynfekcja stóp ( w zabiegu Callux nie wolno moczyć stóp, spowodowałoby to nieskuteczność kwasów)

-aplikacja żelu z kwasami na miejsca zgrubień i zabezpieczenie folią-15 minut

-w tym czasie kosmetyczka  zajmuje się paznokciami i skórkami

-teraz rozpuszczony naskórek łatwo usuwamy plastikową łopatką

-wygładzenie stóp tarką z jednorazowymi nakładkami. Ten etap doceniają osoby, które nie znoszą  uczucia piłowania frezarką ( frezarka to taki elektryczny pilnik). Na tym etapie aplikowana jest pianka z kwasami o działaniu silnie nawilżającym i zatrzymującym wodę w naskórku oraz wygładzającym

-ostatni etap to nałożenie preparatu nawilżającego Callux. Krem doskonale się wchłania, skóra pozostaje na długo perfekcyjnie gładka, nawilżona, aksamitna w dotyku.

Aby efekt nawilżenia utrzymywał się jak najdłużej konieczne  jest codzienne stosowanie kremu nawilżającego do stóp.

Po zabiegu możliwe jest nałożenie odżywki, lub lakieru hybrydowego.

 

Zabieg szczególnie polecany dla osób z dużą ilością zgrubiałego naskórka( doskonała opcja dla mężczyzn), i dla osób które pragną wydłużyć czas pomiędzy wizytami w gabinecie- zabieg jest efektywny na dłuższy czas.

 

Czas:

75 min lub 90 min.z kolorem hybrydowym

Cena:100 -120 zł z hybrydą