Skip to main content

Boyzilian - męska depilacja intymna bez tajemnic

|   Porady Kosmetyczne

Boyzilian to zabieg usuwania zbędnego owłosienia stref intymnych u mężczyzn.

Męska depilacja intymna bez tajemnic.

Boyzilian to zabieg usuwania zbędnego owłosienia stref intymnych u mężczyzn.

Zbędne owłosienie usuwamy za pomocą wysokiej jakości wosków australijskiej marki Lycon.

Woski te są antyalergiczne, nie powodują podrażnień, uczuleń na skórze, która w okolicach intymnych jest wyjątkowo wrażliwa.

Dlaczego coraz większa ilość Panów decyduje się na ten zabieg?

Bo to ogromny komfort .

Skóra po zabiegu depilacji woskiem jest niesamowicie gładka, ponieważ włosy usuwane są razem z cebulkami, a to oznacza, że przez kilka tygodni nie będą odrastać.

Panowie, którzy do tej pory codziennie lub co drugi dzień golili okolice intymne za pomocą maszynki, mówią, że różnica jest ogromna.

Dodatkowo po zastosowaniu maszynki do golenia bardzo często zdarzają się podrażnienia w postaci czerwonych , swędzących krostek, lub bolesne zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych to grudki ,krostki lub większe guzki pojawiające się po goleniu , często przeradzają się w trudne do wyleczenia czyraki.

Takie ropne krosty mogą uwalniać swoją zawartość i zakażać kolejne partie skóry.

Poza tym po depilacji za pomocą maszynki włoski odrastają bardzo szybko, praktycznie już za 2 dni należy powtórzyć golenie .Odrastające po maszynce  włosy są  grubsze i bardziej ostre niż przed goleniem, często skóra w miejscu golenia bardzo swędzi, co jest irytujące.

A co z usuwaniem owłosienia przy pomocy chemicznych kremów do depilacji?

To nieco lepszy sposób niż golenie, pod warunkiem, że nie jest się uczulonym.

Niestety ten zabieg daje również krótkotrwały efekt, ponieważ krem rozpuszcza część włosa znajdującą się ponad powierzchnią skóry, a sam korzeń włosa zostaje nienaruszony.  Ta metoda sprawdza się raczej w przypadku włosów cienkich, delikatnych. Efekt utrzymuje się kilka dni, jest to indywidualne.

A może depilacja za pomocą lasera?

Laser to skuteczna metoda, aczkolwiek nie bezbolesna i nie tak skuteczna jak głoszą przekazy marketingowe. Nie jest prawdą to, że po laserze włosy już nie odrosną...Do gabinetu często trafiają osoby po serii zabiegów laserowych, które nie przyniosły rezultatu, albo efekt utrzymywał się krótko.

Musimy też pamiętać , że laserem nie usuwa się owłosienia z jąder i penisa , ze względów zdrowotnych.

Zdarzają się klienci, którzy zdecydowali się na usunięcie owłosienia laserem, a czasami tylko przychodzą na zabieg depilacji woskiem kiedy odczuwają taką potrzebę.

Jaka zatem metoda jest jedyna i najlepsza? Niestety nie ma ideału....

Trzeba próbować różnych metod i znależć taką, która odpowiada w największym stopniu.

A teraz kilka  odpowiedzi  na pytania  na temat depilacji boyzilian, które zadają mężczyżni zanim zdecydują się na zabieg:

1. Czy to boli?

Pierwszy zabieg może być nieprzyjemny, zwłaszcza, jeśli dotychczas włosy były golone maszynką. Ale to tylko ten pierwszy raz, ponieważ podczas drugiego zabiegu za 4-6 tygodni , włosy które odrosną będą  dużo cieńsze, delikatniejsze, i będzie ich mniej. Druga  depilacja to jedynie 50 % bólu.

2.  Czy usuwa się włosy z penisa i jąder?

Tak, oczywiście, usuwamy całe owłosienie. Włosy na penisie i jądrach są jednak cienkie i rzadkie, wobec tego nie należy obawiać się bólu w tych okolicach.

3. Czy trzeba się rozebrać do naga?

Każdy klient przed zbiegiem otrzymuje jednorazową bieliznę, która podczas zabiegu jest przesuwana na boki w miarę potrzeby, tak aby klient czuł się komfortowo. Jedynie na krótką chwilę konieczne jest zdjęcie bielizny, kiedy usuwamy owłosienie z miejsc " strategicznych".

4. Co będzie, jeśli nastąpi wzwód?

Nic wielkiego, to częsta sytuacja. Specjalistka wykonująca zabieg jest po specjalistycznym szkoleniu. W takiej sytuacji na chwilę uciskamy tkanki i wszystko mija.

5. Czy skóra po zabiegu będzie czerwona?

Nie, skóra po depilacji woskiem Lycon jest gładka i niepodrażniona, ponieważ przed zabiegiem nakładamy specjalna oliwkę zabezpieczającą  naskórek. Możliwe jest jedynie lekkie zaróżowienie skóry utrzymujące się do 2 godzin.

6. Jak się przygotować do zabiegu?

Nie ma szczególnych zaleceń, wystarczy wziąć prysznic w domu.

7. Ile potrwa zabieg?

W zależności od tego czy owłosienie jest rzadkie i delikatne, czy mocne i obfite, ok.30 minut.

8. Jak długie muszą być włosy?

Najlepiej jeśli włosy są długości ok.5 mm, ale jeśli będą dłuższe możemy je skrócić w gabinecie przed zabiegiem za pomocą trymera.