Skip to main content

Depilacja intymna bez tajemnic

|   Porady Kosmetyczne

Mnóstwo kobiet pokochało ten zabieg ponieważ żle czują się z owłosieniem w miejscach intymnych ,cenią uczucie komfortu gładkiej skóry. Gładka skóra ułatwia higienę, daje komfort, i jak mówią panie - po tym zabiegu " czują się bardziej sexy".

Depilacja intymna

Depilacja intymna czy też depilacja okolic bikini cieszy się w naszym salonie ogromnym powodzeniem od lat.

Depilację intymną wykonujemy za pomocą wosku lub pasty cukrowej nie tylko w okresie letnim ale przez cały rok.

Mnóstwo kobiet pokochało ten zabieg ponieważ żle czują się z owłosieniem w miejscach intymnych ,cenią uczucie komfortu gładkiej skóry. Gładka skóra ułatwia higienę, daje komfort, i jak mówią panie - po tym zabiegu " czują się bardziej sexy".

Najczęściej wykonywanym rodzajem depilacji intymnej  w naszym gabinecie jest depilacja Hollywood przy użyciu wosku. Wosk jest podgrzewany do temperatury 45-50 stopni , nakładany na skórę wraz z kierunkiem wzrostu włosów i usuwany wraz z niechcianym owłosieniem .Czy to boli ? Czy zawsze boli? Czy każdą  osobę boli?

To zależy od kilku czynników. Jeżeli jest to pierwsza depilacja woskiem po długim okresie używania maszynki do golenia, włoski są wzmocnione i grubsze, więc zabieg nie będzie miły. Ale tylko ten pierwszy raz ponieważ z każdą kolejną depilacją woskiem odrastające włoski stają się cieńsze, delikatniejsze i jest ich zdecydowanie mniej....wobec tego ból jest prawie nieodczuwalny.

Drugim czynnikiem decydującym o odczuwaniu bólu jest sposób wykonania zabiegu i rodzaj wosku użyty do depilacji.

W naszym salonie od lat stosujemy wysokiej jakości profesjonalne woski , które nie podrażniają wrażliwej skóry i niezwykle dokładnie usuwają włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu włoski nie odrastają przez kilka tygodni.

Z obserwacji moich klientek wynika, że dzięki regularnej depilacji woskiem miejsc intymnych dużo rzadziej zdarzają się kłopotliwe infekcje intymne, ponieważ wydepilowaną skórę łatwiej utrzymać w czystości.

A czy wiecie, że zdarzają się przypadki alergii na własne owłosienie łonowe? 

Ta rzadka przypadłość objawia się uporczywym swędzeniem okolic bikini i nieustanną potrzebą drapania. Ciągłe drapanie powoduje, że na skórze pojawiają się rany ,a w nadkażoną skórę wdają się infekcje.

W takim przypadku dokładne usunięcie całego owłosienia woskiem przynosi natychmiastową  i długotrwałą ulgę.

Jakie są rodzaje depilacji?

Depilacja Hollywood- usuwamy całe owłosienie ze stref intymnych

Depilacja Brazylijska- zostawiamy wąski paseczek włosków 

Depilacja Francuska- pozbywamy się owłosienia z pachwin i wzdłuż linii bielizny

Jaki rodzaj wybrać? Jeżeli bardzo obawiasz się bólu lub nie jesteś pewna co będzie dla Ciebie dobre- wybierz depilację brazylijską. W takcie zabiegu zawsze możesz zdecydować ,że jednak masz ochotę na pełną depilację

 Hollywood.

To będzie Twój pierwszy raz z depilacją? Boisz się, że będziesz czuć się skrępowana i zawstydzona?

Te uczucia są całkiem normalne, ale ja zawsze staram się zapewnić klientkom jak  największy komfort i intymność. Drzwi do gabinetu zawsze pozostają zamknięte, rolety w oknie opuszczone, światło przygaszone.

Zawsze otrzymujesz jednorazową bieliznę. Wosk jest aplikowany przy pomocy jednorazowych drewnianych szpatułek, które od razu są wyrzucane, tak byś nie musiała się zastanawiać czy ten wosk był używany wcześniej u innych osób....

A co po zabiegu? Resztki wosku usuwamy przy pomocy olejku pielęgnacyjnego, wmasowujemy balsam łagodzący i.....jesteś wolna. 

Do zobaczenia w gabinecie.